Katolický kalendář 2021 – verze podle misálu z r.1962 - DOPRODEJ

Vyprodáno

DOPRODEJ POSLEDNÍCH PÁR KUSŮ ZA SNÍŽENOU CENU.

Katolický nástěnný kalendář , jenž obsahuje liturgický kalendář (pro tradiční mši svatou) dle misálu reformovaného Janem XXIII. roku 1962. Letošní doprovodné texty kalendáře nám mají pomoci lépe poznat blud naturalismu a tak neminout náš životní cíl - nebe.

Množstevní slevy

  • Při objednávce 3-9 ks sleva 20%
  • Při objednávce 10+ ks sleva 30%
60,00 Kč
Please select variants first

Kalendář obsahuje:

  • Liturgickou událost, která připadá na daný den, zohledněny jsou také místní svátky našich církevních provincií;
  • třídu svátku a barvu mešních rouch;
  • vyznačení příp. svátostin, které se ke dni dle římského rituálu tradičně pojí (např. žehnání pokrmů na Velikonoce, žehnání vína na sv. Jana atd.).

Odlišeny jsou neděle, zasvěcené svátky a svátky doporučené. Postní dny jsou vyznačeny dle tradiční předkoncilní praxe v našich zemích. Symbol ryby značí půst od masa, symbol prázdného talířku pak půst újmy.

Odlišeny jsou také dny pracovního klidu v České republice.

U každé strany kalendária je druhá, většinou barevná strana s obrázky, modlitbami, texty apod. (u obou variant stejná).

Letos nám texty u jednotlivých měsíců mají pomoci lépe poznat blud naturalismu a tak neminout náš životní cíl, nebe, jehož člověk nemůže dosáhnout bez pomoci nadpřirozené milosti Boží (duben). K jejímu získání je nutná pokora, sami nezmůžeme nic (srpen), a láska k Bohu (březen). Odmítnutí Boha (únor) přináší otročení nezřízeným vášním (červenec) a znemožňuje pokoj mezi lidmi (červen). Ztratí-li se láska k Bohu, ztrácí se i láska k bližnímu, jeden z největších přínosů křesťanství světu (říjen). Řešení problémů světa není politické, přirozené, ale nadpřirozené, skrze Pannu Marii (květen) a začíná v rodině (leden).

Ukázka: